Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Okul Başlamadan Önce Yapacaklarınız

Yazın başlamasıyla birlikte okul hayatı bir müddet geride kaldı. Öğretmen, öğrenci ve veliler bütün yılın yorgunluğunu geride bırakarak güzel bir yaz geçirmenin mutluluğuna ulaştılar. Yorucu bir okul döneminden sonra birçok öğretmen ve veliler tatil planları yapmaya başlamış durumda. Hem öğretmen hem öğrenci hem de veliler için güzel bir dinlenme arası olan bu yaz döneminde okul dönemine dönmeden önce bu arayı nasıl değerlendirebilirler ve okula dönüş zamanından önce nasıl en iyi şekilde bu dönemi değerlendirebilirler, bunlar üzerinde durmaya çalışacağız. Okul hayatına geri dönerken daha pozitif ve enerjik şekilde olmak için yaz dönemi boyunca neler yapabilirsiniz bunlar üzerinde konuşacağız

okula dönerken

 

Okul Başlamadan Önce Yapacaklarınız

Okullar açılmadan önce bu güzel yaz dönemini etkili ve dolu bir şekilde nasıl geçirebilir gelin hep birlikte görelim:

  • Yaz döneminde bolca oksijen almayı ihmal etmeyin. Çocuklarınızın okula dönerken daha zinde ve enerjik yapıda olmalarını istiyorsanız bolca temiz havada olmalarını sağlayın.
  • Bolca oyun oynasınlar: Oyun çocukların sosyal ve psikolojik olarak gelişmelerinde en önemli araçlardan biridir. Çocuklar oyunla gelişir, oyunla hayatı tanırlar ve oyunla eğlenirler. Bu aşıdan çocuklarınıza verebileceğiniz en güzel hediye onların oyun oynamalarına izin vermenizdir. Çocuklarınız istediği kadar oyun oynasın oyuna doysun ve yeni gelecek kış döneminde doyumlu olarak daha aktif hale gelsin.
  • Bolca dinlensinler: Tatil zamanında çocuklarınızın uykuyu en aktif şekilde değerlendirmelerine izin verin. Okul zamanında erken kalkmak zorunda kalan çocuklar tatilde bu stresten kurtulurlar. Verimli bir okul devresi ve dönemine başlamadan önce tatilde çocukların dinlenmesi ve uykularını almaları önemlidir. Bütün bir kışın verdiği zihinsel yorgunluğu ancak bu şekilde üzerlerinden atabilirler. Çocuklarımızın zihinsel aktivitelerini iyi yapabilmeleri için uyku düzenlerinin iyi sağlanması oldukça önemlidir.
  • Birlikte vakit geçirin: Çocuklar için tatilde alacakları en güzel hediye onlara ayıracağınız vakittir. Çocuklarınıza ne kadar çok vakit ayırır ve onlarla ne kadar çok kaliteli vakit geçirirseniz sosyal açıdan o kadar güzel gelişeceklerdir. Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmek için en güzel zaman diliminde olan yaz tatili hem onlar hem de sizin için değerlendirilebilecek en güzel vakitlerden biridir. Bu zamanı iyi değerlendirin. Onlarla birlikte oynayın, yemek yapın, kitap okuyun, imkanınız varsa tatile çıkın.

tatil

Okula Dönüşünüz En İyi Şekilde Olsun
Çocuklarınızla birlikte yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirdiyseniz okula dönüş döneminiz en iyi şekilde olacaktır. Çocuklarınızın yeni bir döneme başlama heyecanını en iyi şekilde yaşamaları için güzel bir fırsat olan bu yaz tatilini en güzel şekilde değerlendirmeye çalışın. Bırakın bu dönemde içinizdeki çocuk dışarı çıksın. Ders stresinden uzak bir şekilde tüm enerjinizle çocuğunuza yönelin. Göreceksiniz ki okul zamanı geldiğinde çocuklarınız yeni okul döneminde daha aktif, daha başarılı olmak için kendinde o enerjiyi fazlasıyla bulacaktır.

Çocuklarınızın yeni döneme en iyi şekilde girmesi için yaz tatilde her açıdan doyuma ulaşmalarını sağlayın…

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir