Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

2016 Büyük Beden Tesettür Giyim Modelleri

2016 tesettür modasıBüyük beden tesettürlü elbise tercihlerinizde, kendinizi şık ve hoş görebileceğiniz büyük beden için giyim modellerini ve tasarımlarıyla ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Tesettür Giyimin Olmazsa Olmazı

Tesettür giyim için bilindiği gibi olmazsa olmazlarından biri olan parça pardösüdür. Peki pardösü alırken nelere dikkat etmeliyiz? Pardösü alımında ilk göz önünde bulundurulması gereken özellik, kumaşıdır. Öyle ki, alınan pardösü büyük ihtimal ile her mevsim kullanılamayacaktır. Her tarz modada olduğu gibi, pardösülerde de duruma göre değişik renkler tercih edilmektedir. Örneğin kış aylarında siyah, kahverengi gibi ağır tonlar kullanılırken, baharda ise yeşil, kırmızı gibi canlı renkler, yaz aylarında ise koyu renklerden uzak renkler tercih edilir. Sonbaharda da bilindiği üzere bu tercih yerini en şık hale bırakır. Yeşil ve sarının en güzel tonları, en zarif tonları pardösülerde kullanılır ve tercih edilir.

Tesettür Giyimde En Çok İlgi Gören Parçalar Nelerdir?

Büyük beden tesettür giyimde en çok tercih edilen ve ilgi gören parçalardan birisi ise tek parçadan oluşan elbiselerdir. Bu elbiseler, kişiliğinizi, ruhunuzu yansıtacaktır. Burada devreye sizin kendi zevkiniz girmektedir. Sade ve çok detayı barındırmayan, tek renkten oluşan elbiseler özel günlerde tercih edilmektedir. Rengarenk ve desenli olanlarsa gündelik hayatta şıklık ve rahatlık katmayan isteyenler için en ideali ve en güzel örneklerdendir.

Büyük Beden Ferace ve Tunik Kullanımı

2016 moda tesettürBüyük beden ferace alırken, tercihlerinizde kemer kullanmamalı ve siyah renk tercih etmelisiniz. Ayrıca kullanılmaması ve alınmaması gereken feracelerden birisi de paralel çizgili desenleri olan feracelerdir. Bu sizi daha da kilolu gösterecektir ve ferace modelini gösteremeyecektir. Tesettür giyiminde büyük beden tunik alırken ferace için uyguladıklarınızı, tunik alımında da uygulamanız gerekecektir. Ama bir tek farkı vardır ki; tuniklerde renklerin size ayrı bir hava katacağını unutmayın. Pembe, fıstık yeşili gibi tonlar, siyah ferace kullanımınızda daha özel ve daha hoş duracaktır. En son detaylardan birisi de eşarptır. Bir bütün ve tamamlayıcı olsun istiyorsanız, sade ve dikkat çekmeyen, gözü yoran detaylardan uzak durmalısınız. Öyle ki sade ve dikkat çekmeyen eşarp sizi bir bütün haline getirecek, şık görünmenizi sağlayacaktır, bu nedenle seçimleriniz ve zevkiniz çok önemlidir.

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir