Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Anne Sütünü Artıran 4 Harika Besin

yulaf, anne sütü
yulaf bitkisi

1. Yulaf

Yulaf daha çok hayvanların beslenmesinde kullanılsa da insanlarda bu besinden faydalanır. Yulaf taneleri bol miktarda nişasta ile protein, vitamin ve mineraller içerir. Yulaf sindirime yardımcı olduğu gibi süt yapımına da yardımcı olabilir.

 

2. Rezene

Rezene, tüyü ve sapı olan yapraklara sahiptir. Rezene kurak ve kayalık alanlarda yetişir. Rezene tohumları yağ ve protein açısından zengindir. Bilimsel çalışmalar neticesinde rezene çayının ve rezene tohumunun süt miktarını artırmaya yardımcı

rezene
rezene

olabilecek bir besin türü olduğu anlaşılmıştır. Fakat bu besinin aşırı tüketimi sonucunda süt üretiminin durabileceği de olası bir durumdur.

 

 

 

3. Fesleğen

Fesleğen bitkisi soğuğa karşı aşırı duyarlı bit bitki olduğundan, genellikle kuru ve sıcak alanlarda yetişir. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda anne sütünün artırılmasına yardımcı bir besin olabileceği bilinmektedir.

 

4. Protein

Emziren annelerin  bir ihtiyacı da proteindir. Zaten sütün ana yapısında protein de vardır. Bu yüzden süt veren anneler bolca protein içeren besinler tüketmelidirler.

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir