Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

diş beyazlatmaBeyaz ve düzgün sıralanmış dişler herkesin hayalidir. Evde diş beyazlatmanın doğal yolları vardır. Güzel dişler ile gülümsemelerinizi çekici kılabilirsiniz. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Bu yazımızda kısa kısa evde diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Karbonat Yardımı ile Evde Diş Beyazlatma

Karbonat ile diş beyazlatma yöntemini uygulayabilirsiniz. Malzemeleri ise; adaçayı, tarçın ve karbonat. Hazırlanışı ise; 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı tarçını ekliyoruz. Islak ve temiz diş fırçası ile dişleri fırçalayın. Her akşam bu yöntemi uygulayın. 1 hafta sonucunda dişlerin beyazladığını fark edeceksiniz.

Çilek Yardımı ile Evde Diş Beyazlatmak İçin

Çilek dişlerde tartar oluşumunu yumuşatır, beyaz ve temiz bir görünüm verir. Çileği alın ve ezin, macun kıvamına geldiğinde dişlerinizi fırçalamaya devam edin. Bu uygulama dişlerin beyazlamasına neden olacaktır. Fakat bu uygulama sık sık tekrarlanmamalı. Nedeni ise çileğin asidik bir yapıya sahip olmasıdır. Fazla kullanımda diş minesine zararı dokunabilir.

Tuz ile Diş Beyazlatma Yöntemi

tuz ile diş beyazlatmaTuzun antibakteriyel yapıya sahip özelliği vardır ve bir temizlik maddesidir. Macununuza tuz ekleyin ve o şekilde kullanın. Tuzun aşındırıcı özelliği vardır. Bu sayede dişlerdeki kalıntıları temizler. Öyle ki tuz dişlerin beyazlamasına neden olan en etkili yöntemlerden birisidir.

Defne Yaprağı ve Portakal Kabuğu Yöntemi

Defne yaprağını ezin. Portakal kabuğunu rendeleyin. Ardından ezmiş olduğunuz defne yaprağını da ekleyip macun kıvamına getirine kadar ezin. Diş fırçanıza yapmış olduğunuz bu macunu sürün. 5 dakika boyunca dişinizi bu yöntem ile fırçalayın. Bu yöntem dişleri beyazlatmakta etkili olan yöntemler arasında yer alır. Fakat önemli bir nokta var ki her gün uygulanması tavsiye edilmez. Nedeni ise dişlerin üst tabakasını aşındırabilir.

Muz Yardımı ile Diş Beyazlatma Yöntemi

Muzda vücut için gerekli olan değerli besinler bulunur. Fakat muz kabuklarının işe yaramadığını düşünüp genellikle çöpe atarız. Fakat dişleri beyazlatmakta etkili olan yöntemlerden birisi de muzdur. Muzun kabuk kısmını ezip macun haline getirin. Ve dişlerinizi 2-3 dakika boyunca bu şekilde fırçalayın.

Bri Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir